субота, 1 грудня 2012 р.


СНІД - синдром набутого імунодефіциту - це руйнування імунної системи організму, яка захищає його від інфекцій
  
Хворобу викликає вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), який потрапляє в організм різними шляхами. Це може бу­ти заражена вірусом імунодефіциту кров, що потрапляє в організм при переливанні або при користуванні спільними шприцами у наркоманів, через мікротравми шкіри. ВІЛ мо­же передаватися при сексуальних контактах, як гетеросек-суальних, так і гомосексуальних, якщо один із партнерів заражений вірусом.
Відкритий у 80-х роках минулого століття СНІД стрімко поширюється і представляє неабияку загрозу для людст­ва. Актуальна ця проблема і для нашої країни. На думку фахівців пік епідемії СНІДу в Україні припаде на 2010-2015 роки. На жаль, ефективних засобів лікування ще не знайдено, а існуючі методи хоч і можуть допомогти, проте потребують чималих матеріальних затрат.
    Вірус вражає та використовує для свого розмноження т-лімфоцити - різновид білих кров'яних клітин, які в нормі активізують захисні системи організму. Окрім того, ВІЛ знижує ефективність дії антитіл, які мають важливе значен­ня для захисту організму.
Часто носії вірусу імунодефіциту навіть не підозрюють нічого подібного, бо їхня імунна система лише незначно ослаблюється. Це стає можливим унаслідок тривалого інкубаційного періоду. У цьому випадку допомогти виявити захворювання може аналіз крові на СНІД, який у разі позитивного результату слід повторити, оскільки можливі хибні результати. Позитивний аналіз ще не говорить про те, що у вас обов'язково розвинеться СНІД, до того ж рання діаг­ностика дозволяє краще впливати на всілякі ускладнення. Тому довіртеся лікареві.
Носії ВІЛ, незважаючи на відсутність симптомів, здатні передавати інфекцію іншій людині. Тому не слід користувати­ся спільними бритвами, зубними щітками та іншими предме­тами, які можуть забруднюватись кров'ю або слиною. Дезінфікуйте будь-яку поверхню, забруднену вашою кров'ю або спермою. Про позитивний аналіз попередьте свого партнера по сексу, з яким ви вступали в зв'язок принаймні за 6 місяців до цього, щоб він зміг перевірити своє здоров'я.
Попередьте стоматолога, терапевта та інших лікарів, щоб вони могли вжити заходів безпеки.
Особливо уважним до розповсюдження захворювання „ на СНІД треба бути людям з групи ризику (гомосексу­алісти, проститутки, наркомани). Обов'язково користува­тися презервативами при сексуальних контактах, не кори­стуватися спільними голками та шприцами при введенні наркотичних засобів.
Хворим потрібно дотримуватись збалансованого харчу­вання, регулярно проводити фізичні вправи. Уникайте місць великого скупчення людей, де ви можете підхопити інфекцію, дотримуйтесь чистоти, не зловживайте алкоголем.

Немає коментарів:

Дописати коментар